Одлична актерска екипа во новиот трејлер за American Hustle

Одлична актерска екипа во новиот трејлер за American Hustle

Columbia Pictures објави нов трејлер за American Hustle, најновиот филм на режисерот Дејвид О. Расел (The Fighter, Silver Linings Playbook). Овој трилер базиран на вистинска приказна често се споменува како еден од главните кандидати за наградите Оскар (посебно во делот за најдобри актери).

Дејствието е сместено во 70-тите години на минатиот век и прати двајца измамници кои се приморани да работат со ФБИ на тајната операција Абскам, во која треба да се уапси корумпираниот градоначалник на Камден, Њу Џерси.

Во филмот се појавува одлична актерска екипа предводена од Кристијан Бејл, Бредли Купер, Џенифер Лоренс, Џереми Ренер, Ејми Адамс и Роберт Де Ниро. Сценариото го напиша Дејвид О. Расел, заедно со Ерик Сингер.

American Hustle ќе започне да се прикажува во кино салите во САД на 13-ти декември.

Објавено од admin на 10 October 2013, 07:30